Samen met Porker Hogg werd hij de eigenaar van een plantage. Buna göre Rosa'dan Scrooge'un biyografisi ve soyağacının eksiksiz verisyonunu hazırlaması istedi. Hij stuurde de sleutel, de kroon van de tempeliers, mee naar het oosten zodat de Orde van Simon de schat niet kon inpikken. In 1175 stierf hij. Mac Duck Son Versiyon modeline benzeyen bir tartanın The Old Castle's Other Secret or A Letter From Home gibi Don Rosa hikâyelerinde kullanıldığı da görülmüştür. The Life and Times of Scrooge McDuck 'a göre şato İskoçya'nın gerçekte var olan Rannoch Moor bölgesindeki hayali alan Dismal Downs'ta yer alır. However, in the Barks story "Hound of the Whiskervilles" (1960) the castle is in ruins. It is the first of the original 12 chapters in the series The Life and Times of Scrooge McDuck. Don Rosa'nın A Letter From Home hikâyesinde anlatılanlara göre Fergus Tapınak Şövalyeleri'nden olan bir atasının şatoya gizlediği hazineyi bulmaya çalışmıştır. Hij gaf de boot aan zijn neef en vertrok naar New Orleans.

The Hound of the Whiskervilles şatoyu barındıran tek diğer Barks hikâyesidir.

1775 yılında ölmüş[13], aile mezarlığına gömülmüş ve zırhı şatonun koridoruna yerleştirilmiştir. Sir Stuft McDuck Eski Şatonun Sırrı adlı Carl Barks hikâyesinde yer bulmuş daha sonra ise kendisinden Don Rosa'nın Ördek ailesi soyağacında bahsedilmiştir. Sir Simon is geboren in het jaar 1437 en gestorven in 1509. Dochter van Fergus en Ma McDuck en zus van Dagobert en Doortje Duck. In the 2017 series, Scrooge, as a young millionaire, rebuilt the castle from its old ruins as a gift to his parents, Fergus and Downy, who were living in poverty in Glasgow until that point. Dorus Duck overleefde de ramp, maar omdat Dorus de kist niet kon afleveren moest hij nu zijn complete fortuin aan McSchobbejak afstaan. [1] Hij was er zo zuinig op dat hij zichzelf samen met de schat inmetselde in de muur, zodat hij stierf. For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Clan McDuck .

[10] MacDuck Son Versiyon 1942 yılında, MacDuck ise 1984 yılında Walt Disney tarafından yaratılmış ve kayıtları yaptırılmış olup hayali olmayan kilt veya diğer giyim eşyaları olarak bulunabilen tartanlardır.

[14] Eski Şatonun Sırrı'nda kötü karakter Diamond Dick kendini Quackly'in hayaleti olarak gösterip Scrooge McDuck'ı korkutup kaçırmaya çalışırken[14], The Last of the Clan McDuck 'ta hayalet insan kılığında görünüp, kimliğini açıklamadan genç Scrooge McDuck'a öğütler vermiştir. Ma McDuck, echte naam Downy O'Drake, is in 1840 geboren in Ierland. [22] Scrooge çalışmak için yanlarından ayrıldığı sırada aile tekrar McDuck Şatosu'na yerleşti, bu dönemde vergilerini ödemeleri için Scrooge ailesine para göndermeyi sürdürmüştür.

Barks bunun için kendi soyağacını hazırlamaya karar verdi. 945 yılında İngiltere Kralı I. Edmund ve İskoçya Kralı I. Malcolm tarafından anlaşmayı yok sayan Anglosaksonlar tarafından 946 yılında şatoları kuşatılmıştır. [12] Türkçe anlamı için "Zenginlik, Cesareti (veya Gücü) Getirir/Kazandırır." 1885 yılında kardeşi Fergus McDuck ile McDuck Şatosu'na yerlemiş[22], birlikte yaşadığı abisi ve karısına çocuklarını yetiştirirken yardımcı olmuştur. Hugh İskoçya'ya döndüğünde imzaladıkları anlaşmada kendisini fark edemediği küçük boyutlu yazılmış bir maddede, eğer taşıma başarısız olursa tüm mal varlığının Swindle'a geçeceği yazılı olduğunu öğrenmiştir. Don Rosa'nın kronolojisine göre klanın varlığı, meçhul bir üyesinin Hadrian Duvarı'nın inşaatı için taş sattığı MS 122'den itibaren bilinmektedir. Visitors However, Scrooge used some druid stones during the castle's reconstruction that granted Scrooge and his parents and relatives and chosen close relations immortality, which they later see both as a blessing and a curse. For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for, Note: preferences and languages are saved separately in https mode. Sir Leip McDuck (Engels: Sir Swamphole McDuck) komt voor in "De jonge jaren van Oom Dagobert" van Don Rosa en werd in 1190 geboren. Klanın en bilinen üyeleri Scrooge McDuck ve Donald Duck'tır. William Van Horn'un bir hikâyesine göre bir zamanlar meçhul bir kadınla evlenen Fergus'un Rumpus McFowl adlı bir çocuğu olmuş[21], daha sonra ise Don Rosa hikâyelerindeki eşi Downy O'Drake ile evlenmiş ve bu evliliklten Scrooge Mcduck, Matilda McDuck ve Hortense McDuck isimlerinde çocukları olmuştur.